Počinju natjecanja!
Autor: Ivica Fabris, 16. 1. 2015.

Dragi učenici, počinju ovogodišnja školska natjecanja i smotre!

Kao što već znate ta natjecanja organizira Agencij za odgoj i obrazovanje našeg ministarstva i provode se na više razina: školskoj, županijskoj i državnoj. Rezultati se vrednuju za upis u srednje škole. Ove školske godine naša škola se prijavila na 11 natjecanja i 3 smotre.

Pogledajte u priloženom Vremeniku natjecanja sve termine i mentore. Ako  već  niste uključeni u dodatnu nastavu pojedinog predmeta, a imate izražen interes  i znanja iz nekog područja, prijavite se mentorima.

Svima koji se odlučite  natjecati  na ovogodišnjim školskim  natjecanjima, unaprijed čestitamo, jer vi ste među najboljima u našoj školi.

Neki od vas imaju znanja i sposobni su se natjecati iz više područja. Mi vam savjetujemo da pažljivo birate ona natjecanja koja su vam najzanimljivija i koja će doprinijeti vašim budućim izborima škole i zanimanja. Nemojte pretjerivati, jer kao što vidite, natjecanja su gusto raspoređena pa nećete imati dovoljno vremena za pripreme pa će i uspjeh izostati.

Budući većina natjecanja i ove godine počinje u 13:00 sati, učenici koji  sudjeluju na školskim natjecanjima, na sam dan natjecanja  obvezni su biti na nastavi prva tri sata uz poštedu od ispitivanja. Nakon trećeg sata su slobodni od nastave. Izuzetak su učenici koji se prijavljuju na natjecanje iz matematike. Budući to natjecanje počinje u 10:00 sati i traje dva sunčana sata, natjecatelji  će doći u školu prema dogovoru s mentorima, a nakon natjecanja nisu obvezni biti na nastavi.

Svi natjecatelji  moraju doći 15 minuta prije početka natjecanja i donijeti pribor prema dogovoru s mentorom.

Želimo vam uspješno sudjelovanje na natjecanjima!

Organizacijski odbor školskih natjecanja