Sa Smotre hrvatskog školskog filma
Autor: Lara Drušković, 17. 10. 2016.

Nakon ekskurzije na kojoj sam se odlično provela, čekao me izlet u Veliku Goricu 21.- 23. rujna. S nastavnicom Suzanom predstavljala sam film "Evo našega Martina", koji sam skupa sa svojim prijateljima snimila prošle godine na filmskoj grupi, a Paula Petković predstavljala je svoj crtani film „Čovjek i pas“.

Na put smo krenule u srijedu rano ujutro katamaranom za Split. Stigavši u Split, trčale smo prema kolodvoru da „uhvatimo" autobus za Zagreb. Nakon duge vožnje, odmorile smo se u Zagrebu i pridružile se skupini filmaša iz Zagreba i okolice. Odmah sam upoznala novu prijateljicu. Svi smo zajedno krenuli autobusom u Veliku Goricu.

Tamo nije bilo odmaranja. Program u Pučkom otvorenom učilištu Velika Gorica odmah je započeo. Odgledali smo 2 projekcije filmova i nakon toga večerali u obližnjem restoranu iz kojeg nas je autobus odvezao do našeg hotela. Sutradan, odmah nakon doručka, krenuli smo prema Učilištu gdje smo pogledali preostale 3 projekcije filmova koji su mi se jako svidjeli. Čekao nas je ručak i razgledavanje Velike Gorice, ali ja sam zbog svoje nastavnice izbjegla razgledavanje. Odvela je mene, Paulu i prijatelje iz Fužina kod dugogodišnje urednice Modre laste i spisateljice Željke Horvat-Vukelja. Očekivala sam neku dosadnu stariju ženu, ali je bilo totalno suprotno. Duhovita je, iskrena i zanimljiva, te sam se odlično zabavila kod nje. Sigurno bolje nego u razgledavanju.

Oko 6 sati navečer otišli smo natrag u kinodvoranu saslušati mišljenje o našim filmovima. Bilo je mnogo pohvala, ali našla se i pokoja mana koju bi trebalo ispraviti. Sutradan ujutro dobili smo priznanja, a Paulin film uvršten je u 10 najboljih ostvarenja ovogodišnje smotre. Nedugo zatim krenuli smo u Zagreb. U Zagrebu smo uglavnom šopingirali da skratimo vrijeme do autobusa u 19 i 30. Sretni i zadovoljni vratili smo se u Korčulu u subotu ujutro. Filmove kojima smo se predstavili na državnoj smotri možete pogledati ovdje:

https://vimeo.com/181044645     https://vimeo.com/181039439

Lara Drušković 8.c