Ukupno: 2520992

Naši filmovi u Sisku i u Sinju!
Autor: Suzana Petković, 11. 9. 2017.

„Pronalaženje identiteta“ i „Uvijek postoji način“ na velika platna donose ljepotu ulica našega grada, što nas još više ispunjava ponosom.

Naše filmašice Tea Lucin i Lucija Vuković svojim filmom „Pronalaženje identiteta“ predstavit će našu školu na Reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece koju Hrvatski filmski savez organizira svake godine u drugom gradu.

„Za selekciju filmova 55. revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece bili su zaduženi montažer Slaven Zečević i redateljica Čejen Černić. Ove godine prijavljen je rekordan broj filmova – čak 292 te s punim pravom možemo reći kako selekcijska komisija zaista nije imala lak zadatak. Tijekom odabira filmova, gledali su se isključivo filmovi sami (ne imena autora), koliko su vrijedni te trebaju li ih drugi ljudi vidjeti. Ocjenjivanjem kvalitete priča, tehničkih karakteristika filmova te njihove cjeline – od čak 292 prijavljena filma – odabrali su 76 filmova koji ulaze u konkurenciju te putuju u Sisak.“ (Sa stranica Hrvatskog filmskog saveza)

I Tea i Lucija putuju u Sisak gdje ih već čeka njihov film. Od 28. rujna do 1. listopada bit će gošće na 55. Reviji.

Suautorice igranog filma „Uvijek postoji način“ Lara Drušković i Tereza Šestanović gostovat će od 21. do 23. rujna malo bliže, u Sinju, jer je taj grad ove godine domaćin Državne smotre školskog filma u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje.

Njihov film prikazat će se među 48 najboljih ovogodišnjih filmova učenika osnovnih i srednjih škola. Uz odabrane nastavnike iz nekoliko škola, prosudbeno povjerenstvo čine: Ištvan Filakovity (filmski redatelj, Hrvatska radiotelevizija), Neven Hitrec (filmski redatelj, slobodni umjetnik), dr. sc. Srećko Listeš (Agencija za odgoj i obrazovanje), dr. sc. Krešimir Mikić (filmolog, Sveučilište u Zagrebu, Učiteljski fakultet), Miran Miošić (prof., Sveučilište u Zagrebu, Akademija dramske umjetnosti).

Tei, Luciji, Lari i Terezi želimo dobru zabavu i lijepa nova prijateljstva. Čestitamo i svim glumcima koji su sudjelovali u njihovim projektima. Želimo im puno uspjeha u novim sredinama i  nadamo se da će u srednjoj školi i dalje razvijati svoj talent i maštovitost. Možda se baš iz Siska i Sinja vrate s idejom za koji novi film!