Večer matematike
Autor: Ivana Fazinić, 10. 12. 2018.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Ovaj se projekt u cijeloj Hrvatskoj održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva.

U našoj školi je upriličen 6.12.2018. u sklopu radionice pod nazivom "Šifriranje i dešifriranje". Učenici i njihovi roditelji su se okušali u osnovama kriptografije, te naučili koristiti Cezarovu i Vigenereovu šifru za kriptiranje podataka.

Drugi dio večeri je osmišljen u obliku velikog "Room escape-a" u kojem su sudjelovali timovi učenika i roditelja u ukupno šest učionica.

Učionice su posebno pripremljene kako bi se dešifriranjem zadataka i rješavanjem brojnih matematičkih problema došlo do šifre lokota za torbu koja je sadržavala ključ za bijeg iz učionice.

Najbrži timovi su nagrađeni ulaznicama za kino projekcije i klizalište koje je sponzorirao Grad Korčula i Centar za kulturu.

Lijepo je bilo vidjeti zadovoljna lica naših učenika i roditelja koji su uživali u rješavanju matematičkih zadataka kroz igru.

Hvala svima na sudjelovanju, čestitke pobjednicima i posebna pohvala Timu 2 za "fair play" (Zvone i tata, Lora i tata, Marko i Nina). Još nekoliko fotografija pogledajte ovdje, skroz smo zaboravili na slikavanje koliko je bilo zabavno!