e-dnevnik

Terenska nastava u dolini Neretve, učiteljice četvrtaša: Ivana Žuvela, Luči Farac, Meri Amadeo i Milenka Blitvić, 2016.

« Studeni 2019 »

Ukupno: 2181974

Treći dan smo posjetili Zagreb. Prvo smo bili u Tehničkom muzeju Nikola Tesla. Započeli smo s planetarijem – simulacijom svemira. Osim toga smo vidjeli dio vatrogasaca, promet u staro vrijeme (padobran Fausta Vrančića, stare automobile i bicikle, tramvaje, zrakoplove….).  Bili smo u pravom, pravcatom rudniku dugom tristo metara, šest metara dubokom. Vodičica nam je bila zanimljiva jer je rudnik usporedila s Minecraftom. Ručali smo u srcu Zagreba, u Tkalčićevoj.

Na Manduševcu, na Trgu bana Josipa Jelačića, slušali smo Legendu o tome kako je Zagreb dobio ime, a onda smo s vodičicom pošli na Kaptol i posjetili Katedralu.

Vidjeli smo natpis na glagoljici i biste Zrinskih i Frankopana i kip bana Jelačića. Šetajući Dolcem došli smo na Gornji grad kroz Kamenita vrata. Nakon Trga i crkve svetog Marka razveselila nas je vožnja Uspinjačom.

Uzbuđenje na kraju dana je bio zoološki vrt Maksimir, gdje smo vidili mnoštvo životinja. Neke od njih su nam bili smiješne, kao na primjer majmuni, a neke su izgledale opasno, krokodili i zmije. Dugo smo se zadržali ispred kaveza  s majmunima jer nam je bilo čudno da se neko ponaša kao mi. Svi smo se razbježali kad je majmun pustio vodu.

Večernja zabava je bila urnebesna. Za vrijeme večere proslavili smo Dorin rođendan, nakon čega smo sudjelovali u natjecanju Pokaži što znaš, to je bio pun pogodak! Imamo puno skrivenih talenata, čak su i učiteljice izvele točku za nas. Danas smo prešli 254 km.