Vijesti iz knjižnice
Suradnja otočkih knjižnica u Mjesecu hrvatske knjige
Autor: Sara Kalogjera, 4. 11. 2011.

Gradska knjižnica Ivan Vidali potaknula je sve otočke knjižnice na suradnju povodom Mjeseca  hrvatske knjige. Predstavili smo slikovnice Vesela susjeda Đine Radovanović i moga Srećka u svemiru. Tako smo nas dvije predstavljale svoje slikovnice u Blatu i Veloj Luci sa željom da još naših vršnjaka pokuša pisati i ilustrirati vlastite priče.

U rano ujutro u 8:15, 2.11.2011. krenuli smo autima. Iz Gradske knjižnice je išla ravnateljica Tajana Grbin, Milojka Skokandić i Izabel Skokadić, a iz školske Claudia Tarle. Prvo  smo  krenuli u Velu Luku. Tamo su nas lijepo dočekali i počastili kolačima i sokom. Pozvali su nas na radio, ali nismo imali puno vremena. Žao nam je što nismo uspjeli dati intervju. Počela je  prezentacija. Dvorana je bila puna učenika.  Lijepo smo se prestavili, govorili o našim slikovnicama i o natječaju Moja prva knjiga. Zapamtite  izreku  SVE  SE MOŽE KAD SE HOĆE,  trebat će vam, jer oko puno toga se treba potruditi. Sve smo uspjeli reći i morali smo žuriti prema Blatu.

U  Blatu su nas već svi čekali  i odmah je počelo. Ova prezentacija je bila još zanimljivija jer smo čitali djelove naših priča. Bilo je puno učenika i učiteljica. Mislim da im je bilo zanimljivo. Malo smo se zadržali u knjižnici, a zatim smo se Đina i ja otišle u park igrati.

Baš nam je bilo ljepo i zabavno. Drago mi je što smo bili i nadam se da će puno vas sudjelovati u ovogodišnjem natječaju Moja prva knjiga

Želim vam puno sreće svima!!!!