Izleti i ekskurzije
Putuje ekskurzija - dan treći
Autor: Petra Mušić, Tihana Slavić, 25. 9. 2014.

Svi smo malo umorni od noćnih zabava, stalnog nespavanja. Zato su nam lijepo rekli da se moramo probuditi za doručak jedan sat ranije. Nije nam baš bilo svejedno, ali morali smo jer mijenjamo hotel. Proveli smo dva dana u hotelu Slavonija i bilo je zabavno, ali nam sobe nisu baš bile najdraže. Krenuli smo umorni u blagovaonicu i ostavili tamo stvari pokraj stolova. Prva točka našeg današnjeg dana je ergela u Đakovu.

U Đakovu smo bili dva dana prije, ali nismo stigli posjetiti ergelu. Ona je ujedno i jedna od najvećih ergela u Europi. Bilo nam je zanimljivo vidjeti te posebne konje izbliza i maziti ih. Bilo su jako mirni. Vidjeli smo njihove štale, dvoranu za predstave i posjetili smo suvenirnicu. Pogledajte i vi kako izgleda ergela uz pomoć virtualnog obilaska.

Ušli smo u autobus i otišli prema Zagrebu. Uglavnom svi mi znamo Zagreb jako dobro pa smo se tamo lako snalazili. Pogledali smo malo znamenitosti; katedralu, Trg bana Jelačića, Dolac... Dobili smo jedan sat slobodnog vremena i pošli do raznih dućana. Svi smo se našli na Trgu bana Jelačića u 19,30 sati i uputili se prema Krapini. Ušli smo u hotel i dok smo čekali ključeve od soba odmah smo upoznali drugu ekskurziju s Brača. S njima smo se družili još dugo u noć i onda otišli na spavanje, umorni od današnjeg dana.

Vaše reporterke Tihana i Petra

Povratak na naslovnicu