Ukupno: 2520941

Izleti i ekskurzije
Škola u prirodi - Gorski Kotar (2. do 5. svibnja 2016.)
Autor: Iva Mušić, 18. 5. 2016.

Mi, četvrtaši naše škole išli smo u školu u prirodi. Odlična četiri dana naše ekskurzije prolazili su u zanimljivim pričama, poučnim stvarima, u zabavi i novim pojmovima. Prvi dan smo posjetili Sokolarski centar, bilo je lijepo i zanimljivo. Zatim smo otišli do NP Krke. Očaravajuće je bilo, a slapovi su bili najljepši.

Šećer na kraju bila je Ivanina kuća bajki. Kada smo ušli u kuću ja sam bila prezadovoljna, ušli smo u čarobno ogledalo koje nam je reklo da moramo pomagati jedni drugima. Bilo je predivno, zaista kao u bajci.

Drugi dan smo došli do Prirodoslovnog muzeja, teta nam je dala nekoliko uputa i mi smo krenuli u razgledavanje. Bio je to muzej gdje smo se upoznali sa zanimanjima kao što su: ribarstvo, šumarstvo i lov. Naučili smo mnogo novih pojmova, bilo je tu alata s kojima se prije radilo.

Najzanimljivije što sam vidjela bile su preparirane životinje.

Treći dan posjetili smo Popovićev mlin, pilanu, te NP Risnjak kojim smo se dugo šetali. Veliko uzbuđenje nastalo je kad smo naišli na svježe tragove medvjeda. Posebno mi je bilo drago vidjeti šumske jagode, maline i borovnice. Posjetili smo i Park šumu Golubinjak gdje smo prošetali, vidjeli razne špilje i poigrali se, a zatim krenuli u hostel.

Za zadnji dan posjetili smo NP Plitvička jezera. Priroda je prelijepa. Vozili smo se malim brodom, baš je bio lijep pogled na jezera, zelenu prirodu i puteljke. Cijelo vrijeme bilo je zabave: prvu večer imali smo pidžama party, drugu večer lude frizure, a za treću večer modnu reviju. Bilo je super!

Na kraju smo se morali vratiti našoj Korčuli. Mi bi htjeli još, ali doma nas čekaju druge obveze. Svima bih preporučila da posjete Gorski kotar. Evo fotogalerija!

Iva Mušić, IV.b