Literarni radovi
Luka u Korčuli
Autor: Fani Lozica, 22. 4. 2013.

Nalazim se u ACI marini. Sjedim na mostu kojeg zapljuskuju valovi. Barka isplovljava iz luke i ide u nemirno more. Stari ribar negdje u moru baca mreže. U daljini se nazire otok čije obale opljuskuju zaigrani valovi. Cvrkut ptica čini me opuštenom. Čujem glasanje galebova koji lete u daljine i puštaju da ih vjetar nosi. Obuzme me miris proljeća i tek procvjetalog cvijeća.Neki ljudi piju jutarnju kavu te razgovaraju o poslu i drugim stvarima. U daljini između kuća nazire se krov crkve koji se popravlja. Vidim ljude koji teško rade da bi zaradili za svoj život i održali svoju obitelj. Na kraju mosta nalazi se modri svjetionik. Jahte stoje usidrene jedna do druge. Zastave koje viore na vjetru,proizvode zvuk u skladu vjetra te u skladu pljuskanja valova. Nazire se i hotel u kojem nema ljudi te je pust i obuzme me samoća na sami pogled njemu. Sjedim tu na mostu i razmišljam o svemu što vidim,čujem i osjećam. Nebo je tmurno te puno magle kao da će svaki tren početi kišiti. Bademi koji su tek procvjetali, uljepšavaju okolinu ACI marine. Taj miris proljeća, zvuk vjetra,mora, te cvrkut ptica odvodi me u neki ljepši svijet u kojem vlada sloboda i mir. Imam osjećaj da bi zauvijek ostala tu, na mostu i razmišljala o ljepoti ovog grada.