Literarni radovi
Šareni maskenbal leptira
Autor: Paula Blitvić, Iva Mušić, 22. 2. 2015.

Šareni maskenbal

17. veljače bio je zadnji dan krnovala i naš školski maskenbal. Mi učenici 3.b razreda odlučili smo se „maškarat“ u leptire.  Leptire smo napravili od spužve, uz pomoć roditelja, na radionici. Kad smo to jutro došli u školu neki roditelji su nam došli pomoći da na lica nacrtamo leptire i uredimo naše maske. Bilo je baš zabavno.

Svi smo bili spremni, slikali smo se i krenuli u povorku. Šetali smo i došli do krnovala. Malo smo ga po gledali i krenuli dalje. Slikali smo se i  na ulazu u stari grad. Došli smo i do Doma kulture, odložili smo stvari i čekali da pokažemo naš ples, jako sam bila uzbuđena. Čekali smo i čekali, napokon je došao red i na nas.

Namjestili smo krila i odlepršali na podij. Plesali smo uz pjesmu Proljeće je, a u meni nemir. Za vrijeme cijelog plesa tiho sam se smiješila, bila sam presretna. Kad je završio naš ples opušteno sam sjela. Plesali su učenici 4.a, pa 4.b. Oni su bili vanzemaljci. Bili su čarobni, prekrasni, bili su najbolji.

Da se zna, i mi smo  bili krasni!  Bilo mi je lijepo i jedva čekam sljedeće maškare.

Iva Mušić 3. b

Maskenbal

17. veljače bio je zadnji dan krnovala i naš školski maskenbal. Pošto brzo završava zima i počinje proljeće , naša učiteljica dala je mašti na volju  i predložila da se maškaramo u leptire. Meni se ta ideja baš svidjela. Na radionici s roditeljima pripremili smo naše kostime.

Dok smo išli po gradu svi su nam se divili. Ja sam se osjećala kao pravi leptir. Lijepa, lepršava, vesela.

Nakon šetnje gradom došli smo do kino sale, odložili svoja krila i sjeli. S velikim uzbuđenjem gledali smo naše prijatelje. Sve točke bile su izvrsne. Najljepšu točku imali su učenici 4.b. Bili su odlični vanzemaljci.

Jako sam  uzbuđena dok čekam  došao naš red. Počinje,  jako je napeto namjestiti se u trojke. Muzika je zasvirala, zaplesali smo, imamo i izvrstan ples.  Zašarenili smo cijelu salu. Uživala sam. Jedva se  čekam i drugu godinu maškarati i ići na zabavni maskenbal.

Paula Blitvić 3.b