Novosti s natjecanja
Čista petica iz geografije
Autor: Damjan Borovina, 8. 3. 2012.

OŠ Petra Kanavelića bogatija je za još četiri medalje s županijskih natjecanja i to iz geografije. U utorak, 6. ožujka 2012. u Dubrovniku je održano županijsko natjecanje iz geografije na kojem su se, između 140 učenika, okušalo i naših devet učenika pod vodstvom mentora Jurice Čupića.

No, krenimo od početka.  Dan ranije smo krenuli u Dubrovnik. Prespavali smo u hotelu Ivka te sutradan naspavani išli u Ugostiteljsko-turističku školu. Ispit smo pisali 60 minuta, nekima je vremena bilo premalo, a nekima previše. Nastavnici su ostali u školi ispravljati ispite, a mi smo šetali Stradunom i razgledavali akvarij kojega su neki po prvi put posjetili. Ručali smo na drugom kraju Dubrovnika, ali ponovo smo se vratili u staru gradsku jezgru. Razgledavanje je po drugi put prekinuto. Proglašenje neslužbenih rezultata! Napeti trenutak koji je neke rastužio, a neke oraspoložio.  Ali, ukupni dojam je super, rezultati su itekako dobri. Vratili smo se u Korčulu sretni.

Za točne podatke smo pitali nastavnicu Ivicu Fabris, koja je koordinatorica za sva natjecanja u našoj školi i evo koje smo točne podatke saznali: „Od deset pozvanih iz naše škole na natjecanju ih je sudjelovalo devet (Marino Brčić je bio bolestan) i svi su pokazali odlično poznavanje geografije. Kući smo se vratili s ukupno 4 medalje:

Damjan Borovina je osvojio 1. mjesto, među sedmašima,

Tihana Slavić, petašica, osvojila  je 2. mjesto,

Josip Ivančević, šestaš, i Antun Botica, sedmaš, osvojili su 3. mjesto.

Ukupno je osvojen čak 461 bod što iznosi 79% od ukupnog broja mogućih! Mentor Jurica je zadovoljan, pobjednici također. I izlet u Dubrovnik je prošao odlično. Ni kiša, ni udaljenost od hotela Ivke do srednje Ugostiteljsko-turističke škole na Pločama, ni gospar Onofri koji je gradio česme na dva kraja Straduna, pa čak niti svih 140 skalini koje smo morali proći do škole i to u jednom dahu, nisu nam pokvarili ugodan dan. Napominjemo da su i korčulanski srednjoškolci, sve naši bivši odlični učenici koje je pripremala mlada profesorica Ines Peručić, dobro prošli na natjecanju: njih četvorica osvojili su čak dvije medalje. I to nije sve: svi su oni, i sadašnji i bivši, osvojili čistu peticu  za ukupan dojam; od ponašanja u hotelu, poštovanja dogovora do međusobnog druženja i podrške. Takvim se učenicima Korčula i škola Petra Kanavelića može zaista ponositi!“

Potpis uz slike:

1. Damjan s osmijehom od uha do uha- upravo je saznao za osvojeno prvo mjesto
  2. Antun prolazi kroz istočna vrata grada zvana vrata od Ploča.
  3. Damjan trči obećani „počasni krug“, tj. uspinje se na vrh skalina.
  4. Čekajući rezultate marljivo proučavaju sabrana djela Chucka Norisa. Da je dotični bio na natjecanju, on bi sigurno bio bolji od Damjana jer Chuck bi „jedanput pobijedio dvaput“.
  5. Dočekali mentora Juricu i konačne liste (na slici nema Tihane koja je već otišla).