Novosti s natjecanja
Ela i Petar pozvani na Državno natjecanje iz geografije!
Autor: Jurica Čupić, 9. 4. 2013.

Nakon što su na Županijskom natjecanju  osvojili  1. mjesto u kategoriji  petih razreda, Ela  Šestanović  i Petar Šain pozvani su na  Državno natjecanje iz geografije koje će se od 8. do 10. svibnja održati u Varaždinu, gdje će u konkurenciji s još 14 petaša iz cijele Hrvatske pokazati svoja znanja i geografske vještine.

I među osmašima smo imali jednog predložnika za državno natjecanje. Antun Botica je na Županijskom zauzeo 2. mjesto, ali njegov broj bodova  nije bio dovoljan da dobije pozivnicu za sljedeću razinu natjecanja. Ovom prilikom pohvalio bi i ostale učenike koji su sudjelovali i postigli izvrsne rezultate na Županijskom natjecanju iz geografije u Dubrovniku. Drago Botica je u konkurenciji  šestih razreda zauzeo 5. mjesto, među sedmašima su Borna Mažurana i Andrija Filipović Grčić podijelili 4., a Tini Klisuri je pripalo 5. mjesto. Osmaši su se natjecali u poznavanju Hrvatske. Mate Batinović je zauzeo 5., Andrea Bakarić 7., a Ivan Tomović  8. mjesto. Iskrene čestitke mladim geografima na dosadašnjim  uspjesima i puno sreće na daljnjim natjecanjima!

(Čestitke i nastavniku Jurici čiji učenici već godinama postižu vrhunske rezultate na županijskim natjecanjima i plasiraju se na državna u nimalo lakoj konkurenciji. Mislimo da je tajna visoke motiviranosti i uspjeha u neuobičajenom načinu rada: radi se sa svim zainteresiranim učenicima, bez razlike, i to tijekom cijele školske godine kao zanimljiva dodatna nastava, a ne kao stresna priprema za natjecanje. Iskrene čestitke! op.ad.)