Novosti s natjecanja
Po treći put prvi!
Autor: Abel Brčić, 18. 4. 2013.

"Plava zvijezda" je naziv ovogodišnje proljetne likovne izložbe radova učenika odabranih osnovnih škola Republike Hrvatske koju je Odjel dječjeg likovnog stvaralaštva Galerije umjetnina Grada Slavonskog Broda organizirao u suradnji s Upravnim odjelom društvenih djelatnosti Grada Slavonskog Broda i Upravnom odjelom za obrazovanje, šport i kulturu Brodsko – posavske županije, kao dio tradicionalnih svečanosti „ U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić“. Tema i nadahnuće ovogodišnje likovne izložbe radova učenika odabranih osnovnih škola Republike Hrvatske pod nazivom "Plava zvijezda„ su slikoviti izvadci iz romana Čudnovate zgode šegrta Hlapića. Na ovogodišnji poziv odazvalo se 67 osnovnih škola iz svih županija, s ukupno 590 radova. Koncipirana kao svojevrsna smotra likovnih kreativnih postignuća osnovnoškolaca Hrvatske, objedinjeni štovanjem prema iznimnom književnom djelu naše slavne spisateljice Ivane Brlić Mažuranić, izložba predstavlja stanoviti uvid razvoja i promicanja likovnog izraza dječjeg likovnog stvaralaštva. Na svečanost prilikom podjele priznanja i nagrada za najbolji rad, ove je godine pozvana  MARIJA MAGDALENA RADIĆ,  učenica 6 razreda OŠ Petra Kanavelića iz Korčule,  da sa svojim mentorom Abelom Brčićem prisustvuje svečanosti u likovnom salonu „Vladimir Becić“/ kuća obitelji Brlić/ u Slavonskom Brodu .

Na likovnim natječajima osnovnih škola u ovoj školskoj godini ovo je čak treća pobjeda po redu, naših učenika i njihovog nastavnika. Podsjetimo se, na Visu prilikom 100 godina  rođenja književnika Ranka Marinkovića, na temu „Svaki čovjek je otok“ osvojili su 1.2. i 3. mjesto. Povodom simpozija u Splitu, na temu „ Mozak“ na likovnom natječaju 1. mjesto.

Osobitu zahvalnost zaslužuje Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport Dubrovačko – neretvanske županije, pročelnica Marijeta Hladilo, jer je prepoznala važnost postignute nagrade /što drugi nisu/ i omogućila odlazak u Slavonski Brod.