Novosti s natjecanja
Josip Ivančević drugi u Županiji na natjecanju iz kemije
Autor: Alan Farac, 15. 3. 2014.

U četvrtak 13. ožujka u OŠ Ivana Gundulića u Dubrovniku održano je Županijsko natjecanje iz kemije za 7. i 8. razrede. Pozvano je samo 13 najboljih kemičara sedmaša i 12 osmaša u našoj Županiji.

Josip Ivančević učenik je 8. razreda OŠ Petra Kanavelića koji je u tekućoj nastavnoj godini nastupao u 5 različitih kategorija županijskih natjecanja (hrvatski, matematika, zemljopis, povijest i kemija). Na školskoj razini je osvajao prva mjesta. Na županijskoj razini iz navedenih predmeta osvajao je zapažene rezultate pa tako iz  kemije je osvojio 2. mjesto i tako ponovio prošlogodišnji rezultat među najboljim kemičarima osnovnih škola naše Županije.

Josip se svojom višestrukom nadarenošću i izvrsnošću ističe među učenicima naše škole. Obraditi, usvojiti i naučiti toliko gradiva iz širokog spektra predmeta od društvenih do prirodnih je rijetkost među učenicima. Potrebno je naglasiti da redovito pohađa osnovnu glazbenu školu, gdje je također ostvario značajne rezultate prošle godine (prva nagrada na regionalnom i treća nagrada na državnom natjecanju iz solfeggia).

Na Josipa možemo biti ponosni svi, od škole, mentora - učitelja, njegovih roditelja pa do lokalne zajednice jer moramo znati poštovati i vrednovati izvrsnost koju učenici pokazuju tijekom svog školovanja, ali koja ne dobije potrebnu pozornost u medijima, a vjerujem da su Josipovi rezultati vrijedni javne pohvale i objave. Bravo Josipe!

naslovnica