Novosti s natjecanja
Paulinom stripu treća nagrada na AMORES međunarodnom natjecanju e-artefakata
Autor: Suzana Petković, 29. 8. 2015.

Klikom na sliku možete pročitati strip Kugina kuća kojim je Paula Petković osvojila treće mjesto na međunarodnom natjecanju AMORES. Bravo Paula!

Na CARNet-ovim stranicama 10. 8. 2015. objavljene su novosti:

„Cilj međunarodnog natjecanja bio je poticanje učenika na čitanje nacionalnih književnih djela i korištenje modernih tehnologija za bolje razumijevanje i interpretaciju pročitanog. Veliki broj učenika pronašao je vremena za osmišljavanje, izradu i prijavu e-artefakata. Ukupan broj prijavljenih radova bio je veći od šezdeset, dok je njih tridesetak zadovoljilo uvjete definirane propozicijama natjecanja. Svaki rad ocijenila su dva člana žirija sukladno kriterijima natjecanja. Pet članova žirija imalo je izuzetno težak posao pri odabiru najboljih radova.

Tim projekta AMORES s radošću objavljuje da je pobjednik AMORES međunarodnog natjecanja e-artefakata s osvojenih 48 od mogućih 50 bodova:

OSNOVNA ŠKOLA KEFALOS, KOS, GRČKA, 2. razred s radom The Honey (Med). Pobjednik je osvojio putovanje u Dubrovnik na završno događanje projekta AMORES. Nagradno putovanje odnosi se na jednog učenika i jednog nastavnika mentora.

Drugu nagradu osvojila je:

OLGA CHATJIDIMITRIOU, 2. razred, Srednja Muzička škola Komotini, Komotini, Grčka, s radom Why (Zašto) s 46 od mogućih 50 bodova. Druga nagrada je godišnja licenca za program za izradu stripova Pixton za 60 učenika.

Treću nagradu osvojila je:

PAULA PETKOVIĆ, 7. razred, Osnovna škola Petra Kanavelića, Korčula, Hrvatska, s radom Kugina kuća s 44,5 od mogućih 50 bodova. Treća nagrada je godišnja licenca za program Pixton za 30 učenika.

Tim projekta čestita autorima i njihovim učiteljima i nastavnicima na uspjehu i uloženom trudu! Ostale prijavljene radove moguće je pogledati ovdje.

Povratak na naslovnicu