Radionice
Svi smo mi dio istog svijeta
Autor: Meri Amadeo, Ružica Žuvela, 22. 4. 2013.

Radionica zdravstvenog odgoja ''Kako se ponašamo prema životinjama'' u 2.a - Prema životinjama treba razvijati primjereno i odgovorno ponašanje, o svim životinjama brinuti na određen način, pomoći im ako su u nevolji i ne ugnjetavati ih. Zaključak je učenika 2.a koji su nakon gledanja zanimljivog dokumentarca (pogledajte ga i vi s nama) razgovarali o njemu i napisali poruke koje vrijedi pročitati.

Brinite se o životinjama kao o prijateljima jer i životinje imaju osjećaje! Vjerujte mi, životinje koje izgledaju strašno i mislite da će vam nauditi - mogu vam pomoći. Kao gorila dječaku. (Lora) Budite dobri prema životinjama, pružite im ljubav. (Tristan) Ako vidite životinju koje se bojite nemojte je ubiti. Npr. pauka, zmiju, guštera ili glistu. (Leon) Molim vas da ne tučete životinje. One vam mogu pomoći u nevolji. (Viktor) Dajte životinjama vodu i hranu, nađite im mjesto za spavanje i stavite im ogrlicu. (Maja) Ne iskorištavajte životinje za krzno, kapute i kožne cipele! (Marija) Ako imate ljubimca ponašajte se prema njemu lijepo i brinite o njemu. Ako volite životinje i one će vas. (Zvonimir) Ne ubijaj životinje, ne šalji ih u Svemir, u rijeku ne bacaj smeće i otpad da se ne uguše morske ptice. Ne radite pokuse na životinjama. Bez životinja svijet ne bi bio isti, pa čak i bez onih strašnih. (Toni R.) Prema životinjama se treba ponašati kao prema svom najboljem prijatelju. (Baldo) S životinjama se treba igrati, hraniti ih i ne ubijati. (Marta) Životinje su ponekad pametnije od ljudi. (Sara) Budi dobar prema životinjama. (Toni K.) Prema životinjama se treba lijepo ponašati, dati im ljubav i njegu. (Duje)