Vijesti iz područnih škola
Dan kruha u Korčuli

Danas smo proslavili još jedne Dane zahvalnosti za plodove zemlje i organizirali našu poznatu izložbu za Dan kruha na Spomeniku. Vrijeme je ujutro bilo malo sumnjivo, ali na svu sreću, nije pala kiša. Stolove smo ukrasili kruhom i jesenskim plodovima. Sudjelovali su svi učenici do osmog razreda zajedno s učenicima iz područnih škola u Račišću i Lumbardi. Pozvali smo u goste i djecu iz vrtića!

Učenici su s veseljem očekivali blagoslov kruha. Zbor je cijelu čaroliju dočarao pjesmom Pekar, a onda su svečanost otvorili ravnatelj i zamjenik gradonačelnika koji su lijepo i misaono govorili o tome kako moramo biti zahvalni za sve ono što nam zemlja pruža. Trećaši su izveli igrokaz Pekarov san. Odlično su izgledali ukrašeni pecivima od spužve, svi su ih fotografirali.

Na kraju svečanosti je naš župnik blagoslovio kruh. Nakon upozorenja da budu dostojanstveni svi su, naravno, navalili na kruh. Odjednom su se stolovi ispraznili i više nisu izgledali tako veličanstveno.

Srećom smo s nastavnicom Adrijanom sakupili slasne kruščiće i peciva od darežljivih razreda, pa smo s još nekoliko učenika u pratnji našeg ravnatelja i ravnatelja staračkog doma pošli posjetiti Dom starih u Korčuli. Baš su nam se razveselili. Obišli smo svih, i one najnemoćnije, njima je bilo najdraže što smo ih posjetili. Malo smo im stavili osmijeh na lice. Popričali smo i na kraju malo zapjevali. Bili smo sretni što smo napravili dobro djelo.

Prošao je još jedan Dan kruha. Mi osmaši se pitamo kako ćemo ga proslaviti dogodine… Pogledajte cijelu foto galeriju!

(Ivana Bilić, Sara Kalogjera 8.a, Tihana Slavić 8.b)

Povratak na naslovnicu