Novosti o upisima u srednju školu
Bili smo na sajmu poslova u Dubrovniku
Autor: Ivica Fabris, 21. 4. 2015.

U travnju ove je godine  održan je 8. Sajam poslova u Dubrovniku  u organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.  Nas  četrnaest  osmaša odabrani smo za prisustvovanje Sajmu. Krenuli smo rano ujutro, autobusom,  zajedno s učenicima drugih osnovnih i srednjih škola s otoka i Pelješca.

Sajam se održao u prostorima Sveučilišta u Dubrovniku. Već na ulazu u Sveučilište bila je velika gužva. Ugrabili smo priliku slikati se ispred ulaza, a psihologinja nas je  već u autobusu uputila u sva događanja jer nismo bili sigurni hoćemo li se u gužvi uopće moći svi skupiti na jednom mjestu. Sajam su otvorili predstavnici organizatora, a skup su pozdravili dubrovački gradonačelnik, župan Dubrovačko –neretvanske županije  i ministar rada i mirovinskog sustava Republike Hrvatske. Nakon svečanog otvorenja  krenuli smo u obilazak štandova.

Na štandovima su se predstavili poslodavci iz cijele županije, pa i šire.  Bili su tu i štandovi raznih obrazovnih  institucija, srednjih  i viših škola, raznih učilišta i sveučilišta. Mi smo bili posebno zainteresirani za srednje škole i to Srednju pomorsku školu i Medicinsku školu. Dečki su se interesirali i za posao na štandu Atlantske plovidbe. Bilo je i radionica za nezaposlene na koji ma su mogli naučiti kako se piše moderna prijava za posao, životopis EUROPASS  i kakve su mogućnosti zapošljavanja u EU. Bilo nam je jako zanimljivo i poučno.

Nakon razgledavanja štandova, krenuli smo u obilazak Dubrovnika. Najviše smo se zadržali u DOC centru, glavnom okupljalištu dubrovačkih  studenata. Bio je krasan dan i još bismo ostali, ali trebalo je krenuti ranije zbog učenika s Lastova koji su žurili na brod iz Vele Luke. U autobusu na povratku bilo je veselo, a rodile su se i neke  ljubavi  na prvi pogled. Šteta što je tako kratko trajalo. Jako smo se dobro proveli,  puno toga naučili i  odlično se zabavili. Rado bismo sve to ponovili. Savjetujemo slijedećim generacijama osmaša da svakako posjete  sajam poslova. Pogledajte fotografije!

Sretno svim osmašima u daljem školovanju i pronalaženju poslova u struci.

Napisale: osmašice smiley