EKO vijesti
Uspjeli smo!!!
Autor: Claudia Tarle, 23. 4. 2010.

„Movimo se! Skupimo te čepe…“ – projekt Osnovne EKO škole Petra Kanavelića iz Korčule

Uspjeli smo!!!

Spomenik usred Korčule krasi prikaz planeta Zemlje promjera deset metara složen od plastičnih čepova. Teško je povjerovati da ih je utrošeno preko sedamdeset tisuća!

Zašto baš čepovi?

Kad je započeo otkup „famoznih“ boca, naše su plaže i šume najedanput bile prepune čepova koje nitko nije htio... A mi smo htjeli privući pažnju na problem otkupa plastičnog otpada na otoku i biti dio rješenja tog problema

Sve je počelo prije tri godine u maloj školi u Račišću, a mi nastavljamo dalje. Želja nam je napraviti sliku veličine cijelog spomenika i ući u Guinessovu  knjigu rekorda. Slika ostaje na Spomeniku i 22. travnja, na Dan planeta Zemlje kada se očekuje dolazak prvog od velikih brodova s turistima u naš grad.  I danas su se već mnogi turisti zadržavali na Spomeniku, fotografirajući događanja i zanimajući se za naš projekt. Nadamo se da će tako naša poruka na najbolji mogući način poći u svijet i promovirati Korčulu.

Dođite i vi, pogledajte, ali vas molimo: čuvajte nam našu Zemlju!

(i na kraju, ali ne manje važno)

Hvala svima koji su prepoznali vrijednost ovoga projekta i pomogli nam u našim nastojanjima, posebno generalnom pokrovitelju brodogradilištu Leda d.o.o., te kumovima naše Eko škole – Gradu Korčuli i KTD Hober d.o.o.

Zahvaljujemo i Turističkoj zajednici, Nevenu Faziniću koji od samih početaka podržava naše „čepe“, Elektrojugu, roditeljima i svima koji su se uključili na bilo koji način. Posebno hvala medijskim pokroviteljima: Radiju Korčuli, svim korčulanskim net-ovima, dopisnicima i ekipi HRT studija Dubrovnik. Snimku ćete moći pogledati u Dnevniku, Županijskoj panorami i emisiji „More“ studija Split.