EKO vijesti
Obavijest učenicama i učenicima
Autor: Alan Farac, 5. 12. 2010.

Školski Eko projekt  MOVIMO SE!  SKUPIMO TE ČEPE ide dalje. Nastavljamo sa skupljanjem plastičnih čepova po razredima.

Početak je nove utrke za najuspješniji razred u kategoriji nižih i viših razreda. Razredi imaju novu priliku dobiti školskog Eko-oskara našeg  „EKO ČEPKA“ i jednodnevni izlet.

Utrka traje do 20. travnja 2011. godine.

U prošloj školskoj godini kao prvoj godini projekta skupili smo 100000 čepova. Na središnjem gradskom trgu u povodu Dana planeta Zemlje uspjeli smo napraviti jedinstven i veličanstven mozaik planeta Zemlje promjera 9 metara.

Školskim Eko projektom želimo skrenut pažnju društva na problem plastičnih čepova koje trgovački lanci ne otkupljuju zajedno s plastičnim bocama. Plastični čepovi su najdugovječniji otpad u prirodi. Oni onečišćuju okoliš i ne želimo ih u  dvorištima, parkovima, šumama,  plažama….

Nadamo se da ćemo prikupiti dovoljan broj čepova kako bi se upisali u Guinnessovu knjigu rekorda. To bi bilo posebno zadovoljstvo i veliko priznanje za sve koji su sudjelovali u projektu.

Vjerujemo da ćemo u drugoj godini projekta biti još aktivniji i uspješniji po broju skupljenih čepova.

Pozdrav uz rečenicu KORČULA JE OTOK SRIĆE, STOGA NAPUNIMO VRIĆE!!

EKO ODBOR OŠ Petra Kanavelića

Napomena

Učenici ekološko-biološke grupe skupljati će svakog ponedjeljka čepove po razredima. Molimo razrednike da odrede učenike koji će voditi računa o broju sakupljenih čepova za pojedine razrede. Za dodatne informacije javite se Eko koordinatorima: pedagoginji Ružici ili učitelju kemije-biologije Alanu.