Ukupno: 2520947

LiDraNo 2015. – u tri koraka
Autor: Suzana Petković, 27. 2. 2015.

Korak 1. – Školski LiDraNo

Dana 19. siječnja u  učionici Hrvatskog jezika priređen je školski Lidrano. Maloj, ali vrijednoj publici predstavili su se ljubitelji lijepe riječi i scenskog izraza. Odabrani su najbolji koji će nas predstavljati na Međuopćinskom Lidranu u Blatu:

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa:

• Lora Lagundžija, 4. a: Zaljubljena violina (voditeljica Meri Amadeo)
  • Toni Roso, 4. a: Iz Dnevnika Pauline P. (voditeljica Meri Amadeo)
  • Laura Nobilo, 6. c: Djedove obrve (voditeljica Suzana Petković)
  • U kategoriji skupnih scenskih nastupa:
  • Petar Botica i Dragomir Botica, 4. r  Područne škole Račišće: Sretni cvrčak (voditeljica Luči Farac)

U kategoriji literarnih radova:

• Moje more, Kristo Botica, 5. b (voditeljica Suzana Petković)
  • Kameni zavičaj, Frana Botica, 6. b (voditeljica Suzana Petković)
  • Moje misto u zimu i lito, Lara Drušković, 6.c (voditeljica Suzana Petković)
  • Izgubljena nada, Lucija Vidajić, 6. b (voditeljica Suzana Petković)
  • Utjeha svijeće, Zrinka Stipanović, 6. b (voditeljica Suzana Petković)
  • Kad pobijedi znatiželja, Paula Petković, 7. a (voditeljica Vesna Martinović)

U kategoriji novinarskih radova:

• Mastershief 2014. u 4. a (reportaža), Marija Penjak, 4. a (voditeljica Meri Amadeo)
  • U zjenici oka (putopisna impresija), Dora Meštrović, 8. c (voditeljica Gordana Curać Depolo)
  • Na Ovčari – 23 godine poslije (putopisna impresija), Jakša Curać, 8. c (voditeljica Gordana Curać Depolo)
  • Svi žele živjeti na planini… (esej), Sara Hančević, 8. c (voditeljica Gordana Curać Depolo)

U kategoriji radijskog izraza:

• Kako je ljubav krenula u svijet, radioigra učenika 6. b i 6. c razreda (voditeljica Suzana Petković)
  • Zaboravljene riječi, radijski intervju učenica 8. c razreda (voditeljica Gordana Curać Depolo)

Korak 2. – Međuopćinski LiDraNo

Dana 21. siječnja našu je školu u Blatu predstavljala skupina odabranih. Usprkos kišnom i tmurnom vremenu, druženje u Blatu  ostat će nam vedra uspomena. Domaćini su nas toplo primili, poveli nas u obilazak mjesta i Samostana časnih sestara milosrdnica čija je utemeljiteljica blažena Marija Propetog Isusa Petković.

Odlukom prosudbenih povjerenstava, na Županijskom Lidranu predstavit ćemo se u svim kategorijama:

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa:

• Toni Roso, 4. a: Iz Dnevnika Pauline P. (voditeljica Meri Amadeo)

U kategoriji skupnih scenskih nastupa:

• Petar Botica i Dragomir Botica, 4. r Područne škole Račišće: Sretni cvrčak (voditeljica Luči Farac)

U kategoriji literarnih radova:

• Kameni zavičaj, Frana Botica, 6. b (voditeljica Suzana Petković)
  • Moje misto u zimu i lito, Lara Drušković, 6.c (voditeljica Suzana Petković)
  • Izgubljena nada, Lucija Vidajić, 6. b (voditeljica Suzana Petković)
  • Utjeha svijeće, Zrinka Stipanović, 6. b (voditeljica Suzana Petković)

U kategoriji novinarskih radova:

U kategoriji radijskog izraza:

Korak 3. – Županijski LiDraNo

Dana 10. veljače skupina od 13 naših učenika s trima voditeljicama gostovala je u Dubrovniku na Županijskoj smotri literarnih, novinarskih i scenskih uradaka učenika osnovnih i srednjih škola. U Kazalištu Marina Držića u 9.30 započeo je raznolik i bogat program u kojemu su se redali mladi talenti na daskama koje život znače.

Našu su školu odvažno i lijepo predstavili Toni Roso (4.a) i glumački dvojac iz Područne škole Račišće -  Petar Botica i Dragomir Botica.

Nakon pauze za okrepu, prosudbena povjerenstva objavila su imena odabranih koji će biti predloženi za predstavljanje naše županije na državnoj smotri. Među odabranima je naša Zrinka Stipanović sa svojom pričom Utjeha svijeće i naši šestaši sa svojom radioigrom Kako je ljubav krenula u svijet.

Čestitamo im i nadamo se pozivu za Državni Lidrano.

povratak na naslovnicu