Imate sliku, komentar, kritiku, pohvalu... Sudjelujte u stvaranju stranica, javite se!

claudia.tarle@gmail.com

Izvrsni mladi geografi!
Autor: Jurica Čupić, 7. 3. 2018.

Na Županijskom natjecanju iz geografije, koje je održano 1. ožujka u Gimnaziji Dubrovnik, korčulanski osnovci opet su imali razloga za slavlje. Od pet učenika koliko ih je dobilo pozivnice za županijsku razinu, čak njih četvero se vratilo s nekom od medalja. U kategoriji osmaša Josip Rončević je uvjerljivo osvojio 1. mjesto (64/70). Podsjetimo da je Josip bio i državni prvak iz geografije prije dvije godine, a sa županijskih natjecanja ima dva 1. i jedno 2. mjesto. U istoj kategoriji Marin Čumbelić je osvojio 2. mjesto te je pokazao da se uspješno mogu uskladiti školske i športske obveze.

Sedmašice su također bile izvrsne. Sara Ilišković se po prvi put natjecala i odmah je osvojila 1. mjesto. Da je bila presnažna za svoju konkurenciju govori i 10 bodova razlike ispred drugoplasiranog. Malo se učenika može pohvaliti redovitim uspjesima na natjecanjima, a kad vam to polazi za rukom tri godine za redom, onda to nije slučajnost. Ove godine Lora Lagundžija je osvojila 3. mjesto.

Najmlađu kategoriju (5. razred) predstavljao je Tomislav Čurković koji je u konkurenciji 17 učenika zauzeo 5. mjesto. Još jednom iskrene čestitke na postignutim rezultatima. Svojim ste uspjehom i ponašanjem na najbolji način predstavljali OŠ Petra Kanavelića.