Sedmaši, Razrednica Marina Kalogjera, 1966. godina

« Svibanj 2018 »

Ukupno: 2072735

Prvi put na natjecanju World Maths Day
Autor: Administrator , 12. 3. 2018.

Ivana Fazinić

Naša škola je ove godine prvi put sudjelovala u najmasovnijem matematičkom natjecanju na svijetu World Maths Day i tako obilježila svjetski dan matematike 7. ožujka.
Natjecanje je trajalo 48 sati i paralelno se odvijalo u cijelom svijetu. Učenici su se, nekoliko dana prije u prednatjecanju, mogli upoznati s tipovima zadataka i uvježbavati brzinu rješavanja.

Zadaci su kratki, numeričkog tipa i treba ih riješiti što više u zadanoj minuti. Virtualno se u tom trenutku nadmeću s vršnjacima iz cijeloga svijeta, a ukupno je sudjelovalo skoro 4 milijuna učenika.

Ovaj događaj ima i bitan humanitarni značaj, ("škole pomažu školama") budući organizatori za određeni broj bodova postignut kroz natjecanje doniraju novac UNICEFU za pomoć školama u nerazvijenim zemljama. Ove godine su to bile škole u Zimbabweu.

Za samo natjecanje smo saznali sasvim spontano i pomalo u zadnji čas, a budući nam je ovo svima bila probna godina, odlučili smo prijaviti samo desetak sudionika.

Sudjelovali su učenici Wanda Vigna, Roko Ivančević, Paula Lučić, Zvonimir Skorin, Josipa Milina, Tomislav Čurković, Luka Depolo, Leo Fider, David Julian Gavranić, Tonka Ivančević, Marin Milat i Mario Novaković, te nastavnice Ivana Fazinić i Tajana Tasovac.

Vrijedi spomenuti da je učenica Wanda Vignja iz 8.b razreda do pred sam kraj natjecanja bila na listi 100 najboljih učenika svijeta u svojoj kategoriji, ali su je nažalost za tijesnih nekoliko bodova ipak „izgurali“ s liste.
Svima nam se natjecanje veoma svidjelo i jedva čekamo sljedeću godinu kada ćemo sudjelovanje proširiti na cijelu školu.