« Svibanj 2024 »

Bravo Zara!
Autor: Claudia Tarle, 15. 3. 2022.

U Zadru se 6. ožujka održalo Županijsko natjecanje učenika i studenata glazbe u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga. Naša učenica violinistica Zara Runko (3.ogš) osvojila je 88 bodova i 2. mjesto pod mentorstvom profesorice Simone Belotti i klavirskom pratnjom profesorice Dine Nobilo.

Simona Belotti, profesorica violine i mentorica: "Samo ću reći: Bravo Zara! Jer, sve je išlo naopako zadnja dva mjeseca. Prehlade, njene i moje. Pucanje gudala, pucanje mostića od violine. Sedam dana prije natjecanja izašla sam iz izolacije, u nedjelju došla na Ķorčulu i rekla: Ajmo probat! Od tri skladbe koje su trebale biti svirane, Zara je jednu naučila u samo jedan dan, a za pet dana napraviti takav uspjeh, ja se mogu samo nakloniti. Ono što također treba napomenuti je da je ovo Zarin prvi nastup pred publikom."

Zara Runko, violinistica: "Kad sam tek počela vježbati za natjecanje bila sam jako uzbuđena. Ali, najednom su se počele događati prepreke. Kada se moja profesorica Simona razboljela, morala sam vježbati online i sama, a to je puno teže. I taman kad je ozdravila, meni je puklo gudalo. Htjela sam odustati! Tata mi je tad rekao da usprkos svemu treba pokušati. Pa sam opet počela vježbati i vjerovati.

Bila sam jako sretna zbog odluke da ipak idemo u Zadar na natjecanje. Osjećala sam se kao da sam upravo dokazala da mogu sve. Kad je došao trenutak mog izlaska na pozornicu, skoro sam zaplakala od treme. Počela sam svirati i malo pogriješila. Ali sam nastavila i osjećala da ništa drugo nije bitno. I počela uživati u sviranju. Kada su došli rezultati moja se profesorica oduševila. I ja isto. S obzirom na sve, jako sam zadovoljna što sam postigla. Jedva čekam sljedeće natjecanje!"