« Svibanj 2024 »

Ovaj tjedan: 1974

MAT LIGA: Uzbudljivo završno kolo
Autor: Ivana Fazinić, 30. 4. 2024.

U Osnovnoj školi Petra Kanavelića prošlog petka (19.4.), održano je posljednje kolo ekipnog matematičkog natjecanja MAT LIGA. Ovo natjecanje, koje je trajalo nekoliko mjeseci, okupilo je mlade matematičare petih razreda, potičući ih na razvoj logičkog razmišljanja i kreativnost.

Posljednje kolo donijelo je zadatke koji su zahtijevali ne samo matematičko znanje već i brzo razmišljanje i primjenu različitih strategija.

Ovo natjecanje se prvi put ove godine provodi u našoj školi, a s obzirom na iskazani interes učenika svakako će se sljedeće godine proširiti sudjelovanje i na ostale razrede. Specifičnog ovog natjecanja je, ne samo da potiče interes za matematiku među učenicima, već i promiče sportski duh i timski rad budući se radi o natjecanju u parovima.

Završnica je bila veoma napeta jer su bodovi odlučivali o ukupnom poretku. Svi su učenici bili izvrsni, a pobjedu u ukupnom poretku su odnijele Matilda Fabris i Petra Martinović iz 5.c, dok su drugo i treće mjesto odnijeli Niko Fabris i Ivano Musa iz 5.b razreda, te Filip Veić i Toni Veić također iz 5.b razreda.

Ostali sudionici redom, jednako vrlo uspješni u sva četiri kola bili su: Vice Lešaja i Vigo Marić, Luka Novaković i Ante Šain, Toni Jakov Šale i Mario Berišić (Jakov Rešetar koji je zamijenio Maria u posljednjem kolu), Dominik Goleš i Filip Drušković, Nikoleta Peručić i Magdalena Peručić, te Franko Šegedin i Lukas Pranjić i Katarina Foretić i Linda Skokandić koji su se okušali u jednom kolu.

Veselimo se novoj sezoni MAT LIGE na jesen!